Jump to content

Recommended Posts

Skrevet

Er der nogen af jer kyndige der har en ide om fælge fra en E38 passer over på en E39. E38 er den gamle syv serie, og E39 er den gamle fem serie. Begge biler er fra efter årtusindskiftet. På forhånd tak.

Besvaret

Hey 7er Mange dele i de 2 biler er ens og de deler også fælge. ET 20 og boltcirkel 5x120. Din 7´er er dog født med "17 eller "18 og E39 er typisk født med "15 eller "16 "15 (og måske "16) passer ikke på din bil. De kan ikke være der pga. de enorme skiver der er monteret foran. Der skal jo et stort anker til at stoppe sådan en "færge" :lol: MVH. Lars H

Besvaret

Jeg er helt sikker på de mål i opgiver passer på begge biler, det som bekymrer er det store hul der er midt i fælgen, om det også har den samme størrelse?

Opret en konto eller log ind for at kommentere

Du skal være medlem for at skrive en kommentar

Opret en konto

Opret en konto på siden her. Det er nemt!

Opret en ny konto

Log ind

Har du allerede en konto? Log ind her.

Log ind nu
×
×
  • Tilføj...