Mc.Kinnell Skrevet July 21, 2006 Rapporter Skrevet July 21, 2006 Nu har gemalen endnu engang været til tandlæge for en tand som vores lokale tandlæge "fixede" tilbage i 2002 ... det er nu 2. gang at en anden tandlæge vudere at det ikke er lavet godt nok og det er nu 2. gang at gemalen med bøjet hoved og tandpine må gå til den lokale tandlæge og få den fixet igen .... Mit spørgsmål er nu ... findes der nogen garanti for tandlæge arbejde ?? Er der et eller andet "tandläkareråd" man kan gå til og klage ?? Vi havde bestemt at vi ville ha en ny tandlæge da vi ikke er tilfredse med den nuværende pga. for meget sjusk, men med denne tand er han nød til at gå til hende igen ellers skal han betale det fulde beløb for at få det lavet hos en anden.
Kim H Besvaret July 21, 2006 Rapporter Besvaret July 21, 2006 Jeg har ikke noget svar - men måske samme problem - i bogstavelig forstand. Ikke fordi vi skal udlevere nogen - men bor den omtalte tandlæge på Ramsbovägen?
Mc.Kinnell Besvaret July 21, 2006 Forfatter Rapporter Besvaret July 21, 2006 Jeg har ikke noget svar - men måske samme problem - i bogstavelig forstand. Ikke fordi vi skal udlevere nogen - men bor den omtalte tandlæge på Ramsbovägen? ;) Der findes kun en tandlæge i byen ... så ja ... det er vel ikke den samme du har problemer med ????????
Kim H Besvaret July 22, 2006 Rapporter Besvaret July 22, 2006 ;) Der findes kun en tandlæge i byen ... så ja ... det er vel ikke den samme du har problemer med ???????? Vel ikke direkte problemer med tandlægen ;) - men et stykke arbejde som hun har præsteret - derfor har jeg også interesse i spørgsmålet om garanti.
Recommended Posts
Opret en konto eller log ind for at kommentere
Du skal være medlem for at skrive en kommentar
Opret en konto
Opret en konto på siden her. Det er nemt!
Opret en ny kontoLog ind
Har du allerede en konto? Log ind her.
Log ind nu