Jump to content

Recommended Posts

Skrevet

Hej alle. Nu bor vi jo på Flamtegelvägen, lige ud til en glimrende Tennis-bane (asfalt).. Så tænkte jeg på at lave nogle weekend-turneringer her i løbet af sommeren, kombineret med afslapning, pølsehorn generel nydelse af solen.. Niveauet kan vi jo snakke om, men jeg er selv let øvet (har dog ikke spillet i mange år, men mon ikke det kommer??)... Hvordan er stemningen for sådanne arangementer? Man kunne jo (afh. af tilmeldte) skyde et mindre beløb i en pulje til en præmie til vinderen? Bare nogle strø-tanker skudt ud af en kold vinter-weekend-kanon.. Derudover søger jeg også en fast tennis-partner i nabolaget til diverse kampe i ugernes løb... Skriv om I har lyst og gerne jeres niveau, hvor 0 er underhåndsserv og 10 er turneringserfaren Vi ses!!:th2:

Besvaret

Har spillet tennis for mange år tilbage, hvor man var slank og i form :) Synes nu det er smadder sjovt at spille tennis. Sådan en sommer arrangement kunne der være hyggeligt nok.

Besvaret

Hvis der kan laves en øl liga også så er jeg klar. Er i dårlig form og har aldrig spillet tennis sådan rigtigt. Men kombi med øl, pølsehorn og lidt grill...så er jeg klar....også selvom jeg ikke bor i Oxie...hvis man må være med :rolleyes:

Besvaret
Hvis der kan laves en øl liga også så er jeg klar. Er i dårlig form og har aldrig spillet tennis sådan rigtigt. Men kombi med øl' date=' pølsehorn og lidt grill...så er jeg klar....også selvom jeg ikke bor i Oxie...hvis man må være med :rolleyes:[/quote']Hey!...det var det jeg ville ha´ sagt :D
Besvaret

Men jeg søger stadig en fra Oxie-området, som er frisk på at spille "fast" en gang eller 2 om ugen... Du må gerne have prøvet at spille før... Jeg er selv på let øvet niveau..

Opret en konto eller log ind for at kommentere

Du skal være medlem for at skrive en kommentar

Opret en konto

Opret en konto på siden her. Det er nemt!

Opret en ny konto

Log ind

Har du allerede en konto? Log ind her.

Log ind nu
×
×
  • Tilføj...