Jump to content

Hvor Hurtigt Kører Du I Tunnellen


Recommended Posts

Skrevet

Del 2 af Hastighedsafstemingen.. Hvor hurtigt kører du i Tunnellen? Igen er der selvf. flere faktore der spiller ind, men hvis vi igen tager udgangspunkt i at der ingen nedsat hastighed er (ved ulykker vejarbejde osv).

Besvaret

Hvorfor er det ikke muligt at stemme på "ca 80 km/t" :confused: Oplever sgu næsten dagligt at nogle folk, de sidste 300 meter, sætter hastigheden ned med 10-15 km/t på den rigtige side af de 90, bare for at være HELT sikre, hvis nu politiet skulle stå for enden af tunnelen...... u214.gif SÅ KØR DOG FOR FANDEN 89, HVIS IKKE I TØR KØRE DE 90 km/t!!! b53.gif

Besvaret

Ja det var faktisk ikke helt tosset, måske skulle der have være en der hed mindre end 90 og 110 kmt/t .. der er sikkert også nogen som måske ikke kan lide at køre så stærkt på broen at de måske bare køre 90 eller noget.. plus dem der kører lastbil selvfølgelig =) det kan heller ikke være med.

Opret en konto eller log ind for at kommentere

Du skal være medlem for at skrive en kommentar

Opret en konto

Opret en konto på siden her. Det er nemt!

Opret en ny konto

Log ind

Har du allerede en konto? Log ind her.

Log ind nu
×
×
  • Tilføj...