GoldMan Skrevet October 29, 2009 Rapporter Skrevet October 29, 2009 Hej Hvis jeg vælger en forsikring på min bil hos atava.se følger der ikke Vagnskada forsikring med men man kan tilføje det. De andre forsikrings selskaber har dette som standart Burde man have det eller ikke?
Basse Besvaret October 29, 2009 Rapporter Besvaret October 29, 2009 Vagnskade plejer at høre sammen med en helförsäkring, ellers plejer de at hedde halvförsäkring syns jeg. Vagnskade er i min verden kun brugbart, ved nyere bil eller dyr bil. Og den dækker for de skader du selv laver, og selv er skyld i. Så det er jo op til dig selv, om du køre super eller om du som os andre, forventer man nok får lavet en fuckup på et eller andet tidspunkt griner.,
thn Besvaret October 29, 2009 Rapporter Besvaret October 29, 2009 Hvis din bil er under 3 år gammel og svensksåld har du vagnskada på den i forvejen og du behøver det ikke hos atava. Det er lidt som en kasko, men dog er tyveri også dækket selv om du ikke vælger vagnskada
GoldMan Besvaret October 29, 2009 Forfatter Rapporter Besvaret October 29, 2009 Okay. Bilen er fra 2004 - Hvis jeg fucker up i en ulykke og er skyldig. Får jeg så intet erstatning af min egen bil?
Recommended Posts
Opret en konto eller log ind for at kommentere
Du skal være medlem for at skrive en kommentar
Opret en konto
Opret en konto på siden her. Det er nemt!
Opret en ny kontoLog ind
Har du allerede en konto? Log ind her.
Log ind nu