Saka Skrevet May 19, 2011 Rapporter Skrevet May 19, 2011 Godaften alle:) Manden og jeg vil gerne ud og se på barnevogne mm her i sverige. Vi har kigget en del i danmark, men nu tænkte vi at vi ville kigge på hvis der var en besparelse. Vi har ikke bil men tænkte at det sku være noget tæt på centrum evt et af centrene:) På forhånd tak
fdhin Besvaret May 19, 2011 Rapporter Besvaret May 19, 2011 Der ligger en Babyland ved Svågertorp. Ellers er der f.eks Babyproffsen, omend jeg ikke lige ved hvor der ligger en tæt på for dig. Se evt. deres website.
Saka Besvaret May 19, 2011 Forfatter Rapporter Besvaret May 19, 2011 http://www.barnvagn.se/ Jeg takker:)
Heidi81 Besvaret June 12, 2011 Rapporter Besvaret June 12, 2011 Vi kiggede også og synes at prisen var billigst i sverige, det er tit der er tilbud forskellige steder
SanneJ Besvaret June 12, 2011 Rapporter Besvaret June 12, 2011 MEN! Tænk på at størrelsen af barnevogne (altså selve liggedelen) er noget mindre end dem i DK. Dengang vi undersøgte for familien viste det sig ihvertfald at Emmaljunga lavede specielle modeller til DK, som ikke kunne fås i SE netop fordi de 2 lande havde forskellige "traditioner" ang. størrelse.
Pede Besvaret June 12, 2011 Rapporter Besvaret June 12, 2011 Den store barnevogn de fleste bruger i DK findes kun her. Som skrevet så produceres de simpelthen ikke til andre markeder da folk ikke vil ha sådanne kæmper.
Recommended Posts
Opret en konto eller log ind for at kommentere
Du skal være medlem for at skrive en kommentar
Opret en konto
Opret en konto på siden her. Det er nemt!
Opret en ny kontoLog ind
Har du allerede en konto? Log ind her.
Log ind nu