Jump to content

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er netop flyttet til malmø og vil gerne have internet i lejligheden. Men problemet er at jeg intet ved om hvad jeg skal gøre. Skal jeg kontakte foreningen med henblik på dette? kan de tilbyde nogle internetudbydere? eller skla jeg selv finde en? og findes der et sted hvor man kan sammenligne de forskelliges priser? Jeg er ikke så god til det her, så jeg håber I vil hjælpe mig. Mvh Sony

Besvaret

Det skal lige siges at jeg har kigget nogle af de andre emner igennem, relateret til dette. Men jeg finder det ret forvirrende og har derfor oprettet et nyt emne for at få nogle konkrete svar.

Besvaret

Ofte kan foreningen tilbyde noget - andre gange kan du få det via dit kabel-tv - men mest normalt er at du selv bestiller hvad du har lyst til, og får det leveret via dit telejack. www.bredbandsbolaget.se (som opkøbte Bostream for nylig) er en af de absolut største udbydere af Internet i Sverige, og plejer gerne at kunne trylle nogle bits ud af væggen. Alternativt er der selvf. Telia - som du i 90% af tilfældende skal have fastnet-abb. hos alligevel, hvis du skal have dit Internet over deres kobber/telefonstikket.

Opret en konto eller log ind for at kommentere

Du skal være medlem for at skrive en kommentar

Opret en konto

Opret en konto på siden her. Det er nemt!

Opret en ny konto

Log ind

Har du allerede en konto? Log ind her.

Log ind nu
×
×
  • Tilføj...