macman Skrevet May 1, 2006 Rapporter Skrevet May 1, 2006 Omkring dele af vores hus er der bygget en mur som også hænger sammen med vores garage. Jeg overvejer at bygge nyt skur på denne mur og lave tag nyt tag der dækker både garage og det nye skur. Men mine erfaringer med det svenske system udi byggetilladelser mm. er nul og jeg søger en arkitekt eller en der ved noget om de svenske regler. Er der nogen der kender nogen eller har andre vinkler på en opgave af denne type.
credde Besvaret May 1, 2006 Rapporter Besvaret May 1, 2006 Du skal lave en byggeanmeldelse til dette, husk en tegning. Jeg har en ven, som lige har købt hus og gerne vil lave carporten om til en garage, selv det krævede en byggeanmeldelse.
credde Besvaret May 1, 2006 Rapporter Besvaret May 1, 2006 Se her: http://debat.sunddebat.com/showthread.php?t=4605&highlight=garage
Recommended Posts
Opret en konto eller log ind for at kommentere
Du skal være medlem for at skrive en kommentar
Opret en konto
Opret en konto på siden her. Det er nemt!
Opret en ny kontoLog ind
Har du allerede en konto? Log ind her.
Log ind nu