Jump to content

Debat-tråd til "Officiel Invitation Til Julefrokost 2005"


Recommended Posts

Besvaret

Jeg glæder mig selvfølgelig til at høre dine sange m.v. Gio...................(nogle der har et par ørepropper ................). Vi har jo kun det sjov vi selv laver.................så det skal nok blive en god aften!

  • Svar 130
  • Created
  • Seneste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Besvaret

LALALALALAH, Julefrokostens ÆVL, BÆVL og PLADDER tråd! ;) Her kan man frit diskutere hvor stiv Gio var ved sidste års julefrokost, om det er fedt med mikrofon, og om man skal passe på sin fadøl under festen... Find selv på mere :)

Besvaret

Og, jeg var ikke med sidste år... og, jeg skrev her før Gio og Brizz... det må vel betegnes som .... øh ??

Besvaret
Jeg glæder mig selvfølgelig til at høre dine sange m.v. Gio...................(nogle der har et par ørepropper ................). Vi har jo kun det sjov vi selv laver.................så det skal nok blive en god aften!
Du får det til at lyde som om jeg har leget Richard Ragnvald hele aftenen!? *lol*. Næ nej...der kom en spontan "lokums-blues" pludselig - og den var ikke planlagt. Jeg havde netop hjulpet Thomas ned fra scenen, da han havde fortalt nogle detaljer om aftenen, og takket for den forrygende tilslutning - hvorefter vores musikant-med-de-høje-tindinger begynder at akkompagnere mine sidste ord. Og improvisatorisk som jeg er, så lavede vi da noget sjov
Besvaret

Julefrokost Hej Toft og alle jer andre Jeg vil skynde mig at tilmelde mig dette arrangement Mvh Velocity alias Alex

Besvaret

Hej Thomas Jeg har i dag d. 17 november betalt for to personer til årets julefrokost 2005 ialt 510 sv. kr. Betalingen er fra olek alias Ole Kjærsgaard og den anden person Jakob Frøslev Hansen. vh Olek

Besvaret

Så har jeg reddet aftenen... for nogle, måske.. Jeg må desværre tilstå at jeg ikke kan deltage... :flov:

Besvaret
Hvad sker der lige for dig' date=' Palle??[/quote'] En måneds ferie... golfclubs og dykkerudstyr ER pakket :th2:
Guest Supermule
Besvaret

Det første der falder mig ind er at sige....SVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN....... ;)

Besvaret

Brian, der er jo nogle der må få flyselskaberne til at løbe rundt. Men, jeg har så heller ikke haft en fridag siden i sommers... (hvor jeg var på 3 ugers dykkerferie) :th2: :laugh:

Guest Supermule
Besvaret

Tudefjæs.... Har ikke haft ferie i 4 år... :( Skiferie, klatreferie osv er IKKE ferie. Der arbejder man fysisk hårdt.... Det skal man ikke i sin ferie, så de tæller ikke.... ;) Næææ du, når konen får skravet nogle slanter sammen, så står den på tur til Thailand for hele familien. *skrattar* ;) Rigtige mænd bliver forsørget af sin kone..... ;)

Besvaret
Næææ du, når konen får skravet nogle slanter sammen, så står den på tur til Thailand for hele familien. *skrattar* ;)
Sjovt du lige nævner det land. Min billet er til Bangkok ....
Besvaret
Ja.... Koh Chang og Koh Samui er ikke ringe dykkerlokaliteter..... :)
Nævn lige et godt sted omkring Samui ..... Der er da kun sandbund omkring den ø. Koh Chang kender jeg ikke, men det kommer jeg til, da den er ligger tættest på BKK, og det er nok primært der jeg kommer til at opholde mig
Besvaret
Damn det går langsomt opad;) Hvor bliver folk ad?
I skrev det jo selv et sted at når der er ubegrænset plads tilmelder de fleste sig i sidste øjeblik. Men vil da godt nok håbe der er flere der kommer med.

Opret en konto eller log ind for at kommentere

Du skal være medlem for at skrive en kommentar

Opret en konto

Opret en konto på siden her. Det er nemt!

Opret en ny konto

Log ind

Har du allerede en konto? Log ind her.

Log ind nu

×
×
  • Tilføj...