Gio Skrevet September 17, 2009 Rapporter Skrevet September 17, 2009 Så er der weekend-"tilbud" på overfart for os brobizz-pendlere igen :o http://dk.oresundsbron.com/page/5 Se nu bare at få de priser sat ned generelt, og ikke spise os (læs: pressen) af med de slatne weekend-rabatter. De forslår som en skrædder i Helvede alligevel. *suk*
Guest carspar Besvaret September 17, 2009 Rapporter Besvaret September 17, 2009 Ja og hver er interesseret i at komme til Danmark i weekenden, der er alt jo kanont dyrt.
Rikke Rost Besvaret September 17, 2009 Rapporter Besvaret September 17, 2009 Det er da genialt....:D Så tror folk jo bare de kan køre næsten alt det de vil og derfor kommer de hurtigere op i den dyre takst igen. Selvom de gi'r 30% på en tur til 25 kr, så er det jo bedre at få 130-140 stykker retur igen, når folk så kører mere end 50 ture. Supersmart.
Juff Besvaret September 17, 2009 Rapporter Besvaret September 17, 2009 Var det ikke 2500 sek vi gav i gamle dage for 50 ture :o
Lollikken Besvaret September 17, 2009 Rapporter Besvaret September 17, 2009 Jeg tager sku de 30 procent jeg kan få på mit bropas! http://dk.oresundsbron.com/page/3 Det kan meget vel være jeg tager bilen nogen af de dage hvor jeg bare skal sætte noget over i laboratoriet og så hjem igen ;) De dage hvor jeg arbejder er det jo næsten lige før at det kan betale sig :D
Nils Besvaret September 17, 2009 Rapporter Besvaret September 17, 2009 Se nu bare at få de priser sat ned generelt, og ikke spise os (læs: pressen) af med de slatne weekend-rabatter. De forslår som en skrædder i Helvede alligevel. *suk* Ja tænk at fem mand i en bil skal af med hele fire kroner hver, for at komme over til Djævleøen. Det er sådan noget, der hæmmer udviklingen i regionen. Det var ironi. Hvis der blev drevet for bare fem flade øre trafikpolitik og regionspolitik her i regionen af den pænt store hjord af politikere, der er blevet valgt til samme, så ville der selvfølgelig findes en billig måde lige at smutte over på den anden side også for folk, der ikke pendler, så Malmös lyksaligheder blev Københavns og omvendt. For "integration" er ikke ensbetydende med, at så mange som muligt rakker frem og tilbage så meget som muligt, men... ja nærmest det modsatte eller hur?
Recommended Posts
Opret en konto eller log ind for at kommentere
Du skal være medlem for at skrive en kommentar
Opret en konto
Opret en konto på siden her. Det er nemt!
Opret en ny kontoLog ind
Har du allerede en konto? Log ind her.
Log ind nu